Gra w Lotto to tylko i wyłącznie statystyka

Nawet podstawowa znajomość statystyki Lotto pozwala na lepsze zrozumienie, jak działają gry liczbowe. Dobry dobór liczb w Lotto może zaś zapewnić stały zastrzyk gotówki. Od czego zacząć? Najlepiej od zapoznania się z podstawami.

Warto dobrze zacząć (z)liczyć

Czasem w trakcie gry w Lotto może sprawdzić się ślepy traf. Jeśli jednak chcemy regularnie brać udział w losowaniach dobrze opracować sobie własny system, dzięki któremu możemy zwiększyć swoje szanse na wygraną dużych pieniędzy. Bardzo pomocna jest tutaj statystyka, która być może nie zapewnia nam stuprocentowej pewności, ale na pewno pomaga w osiągnięciu celu. Nie musisz jednak profesjonalnie zajmować się tą dziedziną, aby zacząć. Czasem wystarczy odrobina teorii.

Moda na liczbę

Moda kojarzy nam się dziś bardziej z ubraniami, niż liczbami, ale przecież to zagadnienie wywodzące się ze statystyki. Większość z nas poznała je już w trakcie szkoły, choć niewielu używa w kontekście liczb. Czym to określenie jest w matematyce? Oznacza ono najczęściej pojawiającą się wartość. Będą to więc cyfry, które maszyna wskazująca będzie wskazywać najczęściej. Na przykład, jeśli w trzech losowaniach na trzy wystąpiła liczba 2, to właśnie ona jest naszą modą.

Co prawda możemy mieć tu do czynienia z losowością, ale warto wziąć pod uwagę, że zarówno maszyny, jak i algorytmy nie pozostają bezbłędne. Wystarczy niewielkie odchylenie w ciężarze kuli lub inny marginalny defekt, który będzie sprawiać, że dana cyfra będzie pojawiać się częściej.

Nie wpadnij w pułapkę!

Moda to zjawisko, które warto obserwować i brać je pod uwagę, ale jednocześnie nie należy trzymać się ściśle tylko jego. Często pojawiające się liczby będą adekwatnie częściej wybierane przez innych graczy. Nawet więc jeśli trafimy, kwota może okazać się niewielka, ponieważ jest ona dzielona przez ilość osób, które skreśliły te same cyfry. Największą szansę na wygraną dużych pieniędzy mamy więc wtedy, kiedy wybierzemy najbardziej unikatowe numery.

Unikajmy więc tych znaków, które są powszechnie lubiane, uznawane za szczęśliwe lub po prostu w jakiś sposób popularne. Stawiajmy na te, które mogą być typowane rzadziej.

Najłatwiej trafić trójkę

W większości gier Lotto najniższa ilość trafień zapewniająca nam wygraną wynosi trzy. Oczywiście tę najłatwiej wytypować – zwykle to 50% zakreślonych liczb. Jednocześnie należy pamiętać o tym, że zwykle zapewnia nam to naprawdę niewielką kwotę. Na przykład 5 stycznia 2021 roku do głównej gry zostały zgłoszone ponad dwa miliony zestawów liczb. Trzy trafienia uzyskało zaś prawie czterdzieści tysięcy i choć suma wygranych w tym stopniu wyniosła niemal milion złotych to jedna osoba "na rękę" dostała… 24 złote! Docelowo powinno nam więc zależeć na ustaleniu takiego systemu, który pozwoli nam na zdobycie wyższych kwot.

Nie zapomnij o średniej!

Podobnie jak moda, średnia arytmetyczna jest kolejnym podstawowym zagadnieniem z dziedziny statystyki, które może pomóc nam w tworzeniu własnego systemu. Dzięki niej możemy obliczyć, w które dni najchętniej kupowane są losy. To zaś może pozwolić nam wybrać odpowiedni dzień na postawienie zakładu, tak aby zwiększyć maksymalnie nasze szanse. W teorii najlepszą chwilą na udział w grze będzie dzień z jak najwyższą wygraną w stosunku do jak najmniejszej ilości osób biorących udział. Zwykle więc największe i najgłośniejsze rozdania wcale nie są dobrym momentem rozpoczęcie swojej przygody z grą Lotto.

To przecież niemożliwe…

Aby ta sama kula została wylosowana pięć dni z rzędu i ponownie pojawiła się w szóstym! A jednak! Jako ludzie mamy tendencje do uznawania, że los nie może działać tak, aby bezustannie działo się to samo. Jeśli liczba wypadła pięć razy to przecież (w teorii) szansa, że pojawi po raz kolejny, wydaje się nam niemożliwe. Nie zapominajmy jednak, że ta cyfra ma każdego dnia tę samą szansę na zostanie wylosowaną, a biorąc pod uwagę ewentualne defekty sprzętu losującego… może być nawet większa.

Sprawdzaj statystyki Lotto w sieci

Przed powstaniem Internetu prowadzenie statystyk Lotto było znacznie trudniejsze. Często wymagało samodzielnych, ręcznych obliczeń oraz uważnego śledzenia wyników. Teraz jest łatwiej! Dane dotyczące wylosowanych liczb, ilości wykupionych głosów czy kwot wygranych są ogólnodostępne i często obejmują duży przekrój czasu, a dzięki ustawieniom wyszukiwania prędko możesz znaleźć potrzebne informacje. Mimo tego sama świadomość działania liczb oraz podstaw nazewnictwa pozwala po prostu na lepsze rozumienie danych oraz ich głębszą analizę.

Pamiętaj, że to gra losowa

Choć obserwowanie działania gry w Lotto jest pomocne, to nie należy zapominać, że bazuje ona przede wszystkim na losowości. Odpowiedni system może poprawić nasze wyniki, ale nie jest obietnicą wygranej dużych pieniędzy. Czasem wybieranie cały czas tego samego zestawu liczb działa tak samo dobrze. Innym razem to skorzystanie z pomocy komputera i na przykład generatorów losowych liczb może się lepiej sprawdzać. Bo choć da się dostrzec pewne tendencje, to przez sposób prowadzenia gry każdy zestaw skreśleń może okazać się zwycięski.

Bywa jednak tak, iż zazwyczaj losowane są liczby o jeden za mało lub za dużo od tego co wytypujemy. Jednak nie ma co się zniechęcać w typowaniu. W naszym dziale SPRAWDŹ KUPON dla Lotto oraz do każdej z gier publikowanych u nas w serwisie możesz historycznie sprawdzić wyniki. Oznacz swoje liczby i sprawdź swoje liczby ile udało by się wygrać... przez te wszystkie lata.

Tagi: #statystyka#gry#gry lotto#moda#średnia#średnia geometryczna#średnia arytmetyczna#mediana

sobota, 18:00 30.01.2021 przez Krystian Kownacki