Czy warto zaryzykować grając wszystkimi możliwymi kombinacjami Lotto?

Lotto to od wielu lat najpopularniejsza gra losowa w naszym kraju. Starzy gracze doskonale ją pamiętają pod nazwą Duży Lotek, tak samo jak zapewne pamiętają papierowe kupony, które trzeba było ręcznie zakreślać w odpowiedni sposób. Dziś Duży Lotek zamienił się w Lotto, w miejsce wypełnianych ręcznie kuponów pojawiły się nowoczesne urządzenia, spięte w jeden informatyczny system, ale nie zmieniły się dwie rzeczy. A mianowicie marzenia graczy o wygraniu wielkich pieniędzy i emocje z tym związane. Bo pieniądze można wygrać naprawdę duże, niejednokrotnie będzie to nawet kilkadziesiąt milionów złotych przy dużych kumulacjach. Emocji także nie brakuje - każde losowanie dostarcza ich aż za nadto. Pozostaje więc dać szansę swojemu szczęściu i zagrać. Albo wybierając swoje własne liczby, albo na chybił trafił, albo jakimś systemem. Samo Lotto udostępnia grę systemową, ale jeśli ktoś chce, to może zagrać również swoim własnym systemem. Możliwości tu jest wiele, dlatego warto się czegoś na ich temat dowiedzieć.

Czy obstawienie wszystkich kombinacji ma sens?

Chyba każdy gracz myślał o tym, żeby spróbować oszukać system i obstawić wszystkie możliwe kombinacje w Lotto. W pierwszej chwili wydaje się to dość sensowne, ale jeśli ktoś się zagłębi w szczegóły, to szybko znajdzie dużo mankamentów takiego rozwiązania. Wszystkich możliwych kombinacji w Lotto jest ponad 13 milionów, a dokładnie 13 983 816. Chcąc mieć pewność wygranej, należałoby dla każdej kombinacji wysłać osobny kupon, i tu rodzą się dwa pierwsze problemy. Po pierwsze jeśli ktoś chciałby faktycznie obstawić wszystkie zakłady, to musiałby na to przygotować ponad 40 milionów, bo jeden zakład kosztuje 3 złote. Nie jest to kwota, którą się dysponuje na co dzień, więc trzeba by było się sporo natrudzić żeby ją zdobyć. Wyzwaniem byłoby też przygotowanie wszystkich kombinacji kuponów, ciężko sobie nawet wyobrazić, jak to mogłoby wyglądać od strony technicznej. I co najciekawsze, nawet mając odpowiednie środki i w jakiś sposób radząc sobie z kuponami tak naprawdę i tak nie dałoby się na tym nic zarobić. z tego prostego powodu, że nawet przy największej kumulacji żadna wygrana nie przekroczyła do tej pory 40 milionów, wszystkie były znacznie niższe. A poza tym nie ma żadnej gwarancji, że szóstka byłaby tylko jedna. Jeśli innemu graczowi też dopisałoby szczęście, to wygrana byłaby niestety do podziału.

A może własny system liczb?

Kreatywność graczy jeśli chodzi o wymyślanie własnych systemów jest naprawdę niezwykła. Daty urodzenia swoje, dzieci czy żony, numery telefonów czy nawet rozmiar buta i kołnierzyka koszuli - to tylko niektóre pomysły na liczby, które zostaną skreślone na kuponie. Są osoby, które niezmiennie od lat obstawiają wyłącznie określone numery, wierząc że w pewnym momencie zostaną one wylosowane. Wśród szczęśliwców, którym się udało trafić szóstkę, znajdzie się kilku takich, którym właśnie taki system przyniósł szczęście. Ciekawym sposobem na wytypowanie skreślanych liczb może też być ich analiza na przestrzeni wcześniejszych losowań. Teoretycznie ilość wystąpień poszczególnych numerów powinna być bardzo podobna do siebie, bo wynika to z rachunku prawdopodobieństwa. Jednak w praktyce różnice są, i to całkiem spore, bo wynoszące nawet kilkanaście procent. Czy warto zatem obstawiać numery, które wypadają najczęściej Matematyka mówi że nie, bo przecież każde losowanie powinno być zupełnie niezależne, i jednocześnie w pełni losowe. W praktyce te różnice skądś się biorą, może więc faktycznie warto zaryzykować i postawić na najczęściej występujące numery, żeby zwiększyć swoje szanse.

Lotto - jakie możliwości daje gra systemowa?

Jeśli ktoś chce, to może zagrać systemem, który oferuje samo Lotto. Zasada takiego systemu jest bardzo prosta. Zamiast skreślać sześć liczb, jak na typowym kuponie, można ich skreślić więcej. Organizatorzy loterii pozwalają nawet na dwanaście takich skreśleń, co znacznie zwiększa prawdopodobieństwo wygranej. Kupony w grze systemowej traktowane są jak ileś niezależnych kuponów pojedynczych. Przy systemie 7-liczbowym takich pojedynczych zakładów będzie też siedem, ale przy 12 liczbach ilość zakładów wzrośnie do 924. Jest to nic innego, jak ilość zakładów prostych, jakie można stworzyć z wybranych w systemie liczb. To przekłada się na wysokość opłaty za grę systemową, trzeba bowiem za nią zapłacić wielokrotność stawki podstawowej i liczby pojedynczych zakładów. Gra systemowa dla wielu graczy jest bardzo ciekawym rozwiązaniem, bo znacznie redukuje ona ilość kuponów do wysłania. Każdy taki system zwiększa także prawdopodobieństwo wygranej. O ile w przypadku pojedynczego kuponu będzie to 1 do 14 milionów, to przy 7-liczbowym systemie szanse na trafienie szóstki zwiększają się do 11 997 688, a przy 12-liczbowym wynoszą aż 115 134. Dodatkową zaletą gry systemowej jest to, że jeśli się trafi wygraną określonego stopnia, to wraz za tym będą szły też wygrane wyższych stopni, a więc ogólnie wypłacona kwota będzie znacznie większa.

Tagi: #system lotto#lotto system#systemy lotto#kombinacje

niedziela, 18:00 27.11.2022 przez Adam Zabłocki